Normalisatie als strategisch instrument - Het WOW-effect!

shutterstock_386025355 foto Juliane Eijkelhofff-_HZD3785 (2)

- Leerlijn Duurzame Inzetbaarheid -

Eenduidige afspraken over werkmethodes zijn essentieel voor het delen van goede werkpraktijken en optimale veiligheid op de werkvloer. In een inleidende inspiratiesessie zal normalisatie en de rol van NEN en ISO aan de hand van voorbeelden op het gebied van Human Resource Management uitgelegd worden. Met name de nieuwe norm ISO/TR 30406:2017 "Management van duurzame inzetbaarheid voor organisaties" zal hierbij aan bod komen.

 

2018-04-17T15:00:00 | VIANEN

Spelbegeleidster

Femke Werkman, Marketing NEN.

Meer informatie

Marie-Thérèse Schlatmann, manager MD Programma, bel (06) 200 13 628 of per e-mail mt.schlatmann@nive.org.

Programma

dinsdag 17 april 2018

15:00 - 15:30 uur Ontvangst.
15:30 - 15:35 uur Opening.
15:35 - 18:00 uur Workshop.
18:00 - 19:00 uur Netwerkborrel.

Workshop

Normalisatie als strategisch instrument - Het WOW-effect!
Tijdens het spelen van het serious game WOW-effect! doorloop je in een korte tijd het normalisatieproces, waarbij je (letterlijk) met elkaar om tafel zit.

Deelnamekosten

Nive leden: gratis. 
Bedrijfsleden krijgen 2, 3 of 4 gratis toegangskaarten, afhankelijk van het type lidmaatschap. Extra personen betalen € 50,- per persoon.

Niet-leden: € 145,-. 
Voor introducés van niet-leden: € 95,-. 

Genoemde bedragen zijn exclusief btw en inclusief koffie/thee en Netwerkborrel na afloop.

Annuleren
Annuleren kan kosteloos (via mt.schlatmann@nive.org of 06 - 200 13 628) tot en met een dag voor aanvang van de bijeenkomst. Bij annulering op de dag zelf of bij no-show ontvang je een factuur van € 35,-.

Locatie:
Miele Experience Center
Adres:
De Limiet 2
4131 NR VIANEN
Nederland
Datum en tijdstip:
2018-04-17T15:00:00
Aanmeldperiode:
186060_NEN_100_Logo_PMS308_NEN_270x150


Nive Workshop
Normalisatie als strategisch instrument - Het WOW-effect!
Eenduidige afspraken over werkmethodes zijn essentieel voor het delen van goede werkpraktijken en optimale veiligheid op de werkvloer. In een inleidende inspiratiesessie zal normalisatie en de rol van NEN en ISO aan de hand van voorbeelden op het gebied van Human Resource Management uitgelegd worden. Met name de nieuwe norm ISO/TR 30406:2017 "Management van duurzame inzetbaarheid voor organisaties" zal hierbij aan bod komen.

Om het normalisatieproces zelf te ervaren speel je tijdens deze workshop het Serious Game "WOW-effect!". Hierbij staat samenwerken en het maken van afspraken op basis van consensus centraal: In een nieuwe wereld moeten afspraken worden gemaakt over Wonen Onder Water. De afspraken gaan over de weeronderdelen temperatuur, neerslag en zonuren. Je behartigt de belangen van de burgemeester, wegenbouwer, koepelingenieur, boer, boswachter, pretparkdirecteur of TV-producent. Je ervaart het effect dat jij als belanghebbende kan hebben. Hoe verloopt het normalisatieproces, welke doelen zijn voor jou belangrijk, en hoe kan je deze het beste realiseren?

De serious game is geschikt voor mensen die (nog niet) betrokken zijn bij normalisatie. In ongeveer 1,5 uur leer je spelenderwijs hoe je de voordelen van normalisatie voor jouw organisatie kan benutten.

Normalisatie - lekker normaal!

Voor wie is deze Workshop bestemd?
Deze workshop is voor iedereen, die in zijn dagelijkse leven te maken heeft met het maken van afspraken met partijen, die soms wel tegengestelde belangen hebben. Centraal staat het delen van beschikbare kennis op het gebied van 'open onderhandelen' en op basis van consensus, het basisprincipe van normalisatie.

De serious game is ontwikkeld door NEN om het normalisatieproces voor diverse partijen toegankelijk te maken. Daarbij ervaren de deelnemers de toegevoegde waarde van normalisatie en hoe zij dit kunnen vergroten.

Juliane Eykelhoff
Het is mijn persoonlijke ambitie om woorden in daden om te zetten. Dit doe ik door belanghebbenden te helpen om tot praktische afspraken te komen over producten, processen en diensten. Mijn sterke punten zijn het vermogen om partijen met uiteenlopende belangen door open onderhandelen nader tot elkaar te brengen, netwerken te gebruiken om nieuwe coalities te vormen en de mensen met wie ik werk te inspireren.

Over normalisatie
Normalisatie is een strategisch instrument om te komen tot breed gedragen afspraken die innovatie, duurzaamheid, veiligheid, efficiëntie en internationale handel mogelijk maken.

Over NEN
Het Nederlands Normalisatie Netwerk NEN verbindt nationaal en internationaal belanghebbende partijen, helpt hen te komen tot breed gedragen afspraken, en begeleidt de implementatie daarvan.

Onze missie
Wij stellen onze leden in staat met normontwikkeling een bijdrage te leveren aan een veilige en duurzame leefomgeving. Wij zijn continu in ontwikkeling en investeren in systemen, kennis en vaardigheden. De expertise van onze mensen; de excellente samenwerking met onze leden, en de inzet van onze ambassadeurs maken het succes van NEN.

Inloggen

Moderator

Foto Vincent 1

Vincent Sterk
Nive Programma Commissaris
Leerlijn Duurzame Inzetbaarheid